Bendrųjų kompetencijų ugdymas. Kompiuterinės įrangos inžinieriaus ir programuotojo profesija. Vaizdo medžiagos peržiūra.

Kompiuterių įrangos inžinieriaus profesija.

Netikėtų užduočių sprendimas, kruopštus planavimas, bendravimas su klientais ir laikas, skirtas gilinti žinias pasirinktoje informacinių technologijų srityje – būtent taip dažniausiai atrodo kompiuterių įrangos inžinierių savaitė.

„Tam, kad galėtum dirbti šį darbą reikia ne tik technologinių žinių, bet ir komunikabilumo – noro ir mokėjimo bendrauti su žmonėmis ir įgūdžio jų klausytis“.

Peržiūrėkite vaizdo medžiagą:

Programuotojo profesija

O kas yra programuotojas? Tai asmuo, užsiimantis programos kodo, standartinių ir standartinių įrankių kūrimu ir įgyvendinimu.

Taikomųjų programų kūrėjai rašo ir prižiūri programuojamąjį kodą, nustatytą taikomųjų programų ir operacinių sistemų techninėse instrukcijose ir sąlygų aprašuose. Atliekamos užduotys:

  • programos kodo, nustatyto instrukcijose ir techninių sąlygų aprašuose, rašymas ir priežiūra pagal patvirtintus kokybės standartus;
  • esamų programų peržiūra, tvarkymas ar plėtra, siekiant didinti veiklos veiksmingumą ar pritaikyti jas naujiems reikalavimams;
  • programų ir programinės įrangos bandymas, siekiant užtikrinti, kad būtų suteikta reikiama informacija;
  • programos kūrimo dokumentų sudarymas ir rašymas;
  • techninių problemų, procesų ir sprendimų nustatymas ir pranešimas apie juos.

Peržiūrėkite vaizdo medžiagą: